Własny dom – nie taki drogi

Własny dom wcale nie musi być duży, by dać wygodę i sprawić przyjemność. Niewielkie nieruchomości to coraz modniejsza opcja na własne miejsce na ziemi. Powodem zainteresowania prócz dużego wyboru nowych lokali jest także niska cena. Dom szeregowy kosztuje niewiele więcej niż mieszanie w mieście, a zapewnia komfort i prywatność. Budowa osiedli jednorodzinnych zdecydowanie wzrosła, szczególnie w przypadku nieruchomości spełniających wymogi programu Mieszkanie dla Młodych. Mając możliwość zakupu bliźniaka z dotacją do kredytu, łatwiej podjąć taką decyzję. Szczególnie w biedniejszych regionach Polskich, np. w okolicach Rzeszowa.

Rodziny poszukują domu na niewielkiej działce o powierzchni 500 metrów kwadratowych, na której można ciekawie zaaranżować ogród i wybudować przytulny domek. Niedroga w utrzymaniu nieruchomość kosztuje podobnie jak wielopokojowe mieszkanie w Rzeszowie, w przedziale cenowym 300-450 tys. zł. Zakup domu parterowego do tej pory wiązał się z większym ryzykiem i kosztami, po wyrównaniu się opłat łatwiej o kupno idealnego domu. Nie dziwi zatem, że deweloperzy chętniej decydują się na inwestycje w osiedla jednorodzinne. Jednakże nie jest to jeszcze najwyższym poziom, ale wiele wskazuje na rozwój w tym segmencie rynku nieruchomości.

domy rzeszów

Czynnikiem determinującym całą inwestycję jest przede wszystkim cena. W dalszej kolejności patrzy się na lokalizację. W jakiej cenie można kupić dom jednorodzinny w okolicach Rzeszowa? Szeregowiec na Osiedlu Zalesie to nowa rzeszowska inwestycja o atrakcyjnej cenie. Metr kwadratowy kosztuje już od 3,8 tys. zł. To oznacza, że stumetrowe nowoczesne pomieszczenie mieszkaniowe z własnym ogrodem można mieć za niecałe 400 tys. zł. Jeszcze mniej zapłacimy za szeregowiec na obrzeżach miasta, nawet o tysiąc złotych mniej na metrze. Natomiast drożej będzie jeżeli interesuje nas dom pod klucz. W tym wypadku za metr trzeba zapłacić przynajmniej 4,5 tys. złotych, ale dom od razu nadaje się do zamieszkania, co na pewno jest dużym atutem.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz