Świetne perspektywy dla budownictwa w naszym regionie

Do tej pory najważniejsze inwestycje budowlane realizowana były w dużych miastach. Głównym ośrodkiem była oczywiście Warszawa, jednak ze względu na nasycenie stolicy powierzchnią handlową, inwestorzy poszukują nowych dogodnych lokalizacji. Z tego powodu komercyjne budynki zaczynają się w większej liczbie pojawiać się na wschodzie Polski, przede wszystkim w Rzeszowie. W planach jest wybudowanie nowoczesnych magazynów, które są niezbędne w wielu branżach, dlatego deweloperzy specjalizujący się w budowaniu takich nieruchomości szukają odpowiednich działek na tego typu inwestycje. Deweloper podąża za klientem i specjalnie do jego potrzeb dopasowuje nowy obiekt użytkowy.

Nie od dziś wiadomo, że polski rynek nieruchomości hal magazynowych jest atrakcyjny i bardzo chłonny, co widać po coraz częstych inwestycjach zagranicznych. Międzynarodowe spółki właśnie na terenie Polski poszukują rozległych powierzchni użytkowych, zwłaszcza przy dużych miastach, takich jak Rzeszów. W przypadku stolicy Podkarpacia kusząca jest również cena. Niższe koszty budowy nieruchomości oraz tańszy personel sprawiają, że korzystniej jest mieć obiekt magazynowy w Polsce. Tendencja ta wcześniej była zauważalna w innych regionach Polski, m.in. na Lubelszczyźnie i Podlasiu. Teraz optymalnym terenem na budowanie magazynów i innych budynków o charakterze użytkowym wydaje się być właśnie Podkarpacie.

magazyn rzeszów

W ostatnim czasie wybudowano w okolicach dużych miast prawie pół miliona metrów kwadratowych powierzchni użytkowych. Liczba ta nadal będzie się powiększać, bo cały czas realizowane są kolejne projekty budowlane. Specjaliści z branży nieruchomości przewidują również rozwój wschodniej części Polski właśnie pod względem budowli użytkowych. Trzeba się spodziewać, że hale w Rzeszowie powstawać będę tam coraz częściej. Możliwe, że obiekty tego typu staną się wizytówką Podkarpacia. To dobrze rokuje ze względu na nowe miejsca pracy. Wchód Polski boryka się z problemem bezrobocia, a każdy budynek użytkowy to więcej możliwości zatrudnienia.

Brak komentarzy.

Zostaw komentarz